KTS-K II Wikęd Luzino - MKS II SOLAR Władysławowo

MKS II SOLAR Władysławowo Goście

Bonk Błażej Trener

27.03.2023

Mecz rezerw dwóch czwartoligowych klubów rozegrany został na podmokniętej płycie obiektu w Luzinie. Ciężkie boisko utrudniało grę a mimo to oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko.

Pierwsza połowa wyrównana. Na prowadzenie wychodzimy w osiemnastej minucie po bramce Konrada Bizewskiego (asysta Ilanz). Gdy już powoli szykowaliśmy się na przerwę, najpierw ratuje nas poprzeczka a po chwili pada wyrównanie (Skurat Szymon).

W przerwie dokonujemy dwóch zmian. Na boisku pojawiają się Przemysław Szymański i debiutujący w naszym klubie Jakub Żyndul, którym trzeba było dać pograć w większym wymiarze czasowym po ostatnich nieobecnościach (Kuba uraz, Przemek praca). Boisko opuścili dobrze spisujący się Mikołaj Bizewski i Illia Shandaruk.

W pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy mamy aż cztery stuprocentowe okazje bramkowe… rozpoczął Szymański główką tuż obok słupka. Po chwili dwóch „setek’ po dograniu przez Żyndula nie wykorzystuje Tymoteusz Czyż (Tymek mógł być bohaterem..). Mijają kolejne dwie minuty i Sylwester Ilanz z kilku metrów trafia w bramkarza po otrzymaniu piłki od Konrada Bizewskiego. Bramkarz sparował futbolówkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Konrada Bizewskiego piłkę głową w kierunku bramki kieruje Szymański (broni Pranga).

Niewykorzystane sytuacje się mszczą… w pięćdziesiątej ósmej minucie gospodarze wykonują rzut rożny po którym piłkę w bramce z woleja umieszcza niepilnowany Mateusz Rhode (ewidentny błąd defensywy). Staramy się doprowadzić do wyrównania, doskonale piłki dogrywa Żyndul, jednak pod bramką rywali jesteśmy niedokładni. Za to rezerwy Wikędu są skuteczni. Wynik meczu ustala (ponownie błąd defensywy w ustawieniu) Piotr Wentk.

Mimo porażki rozegraliśmy dobry mecz. Można gdybać co by było gdybyśmy byli bardziej skuteczni tuż po przerwie i gdybyśmy ustrzegli się nielicznych ale bolesnych błędów w defensywie. Z doskonałej strony pokazał się Jakub Żyndul (wreszcie mogliśmy go obejrzeć w meczu). Za tydzień muszą być trzy punkty, nie ma innej opcji!!!

WIKĘD II LUZINO - MKS II WŁADYSŁAWOWO 3:1 (1:1)

Bramki: Skurat Szymon 41’, Rhode Mateusz 58’, Wentk Piotr 74’ – Bizewski Konrad 18’

Klebba Kacper (M) - Shandaruk Illia (M), Budzisz Andrzej, Marzejon Grzegorz (C), Sobota Konrad (M) - Bigott Tomasz (M) - Bizewski Mikołaj (M), Doumbouya Mohamed „RINTO”, Czyż Tymoteusz (M), Bizewski Konrad (M) - Ilanz Sylwester

Zmiany: 46’ Żyndul Jakub (M) za Bizewski Mikołaj, 46’ Szymański Przemysław za Shandaruk Illia, 72’ Ceynowa Mateusz za Bigott Tomasz