MKS II SOLAR Władysławowo - Błyskawica Reda Rekowo

Błyskawica Reda Rekowo Goście

Bonk Błażej Trener

23.04.2023

MKS II WŁADYSŁAWOWO - BŁYSKAWICA REDA REKOWO 4:4 (2:0)

Bramki: Srok Przemysław 13’, Bigott Tomasz 33’, Ilanz Sylwester 2 (46’, 53’) – Paszkowski Mateusz 83’, Brodzik Krzysztof 85’, samobójcza 90+2’, Kulas Szymon 90+4’ k.

Czerwone kartki: Ilanz Sylwester, Bonk Błażej – Kulas Szymon (wszyscy 90+5’)

To się porobiło, ale po kolei… Trenerzy zamierzali dziś posłać do boju „wzmocnioną jedenastkę”. Częściowo plan legł w gruzach z powodu kontuzji Mikołaja Bizewskiego, bramkarza Kacpra Klebby oraz nieobecności Davide Lenzu, Jakuba Żyndula i drugiego golkipera Jana Szwedy. Pomiędzy słupkami zmuszony był stanąć Konrad Sobota (aż się palił do tego…). Cóż, wiemy o jego uzdolnieniu na tej pozycji ale przewidywany był do gry w „polu”.

Błyskawica przed meczem wydawała się być pewna swych możliwości i pozycji w tabeli. Od pierwszych minut przejmujemy inicjatywę. Opanowaliśmy środek pomocy, dobrze wyglądała defensywa. Pierwszą bramkę strzelamy w trzynastej minucie meczu. Składną akcję wykończył Przemysław Srok przy asyście Gappy. Dwóch kolejnych sytuacji bramkowych nie wykorzystujemy (Ilanz, Srok). Około dwudziestej minuty po rzucie rożnym egzekwowanym przez Konrada Bizewskiego, w poprzeczkę po uderzeniu futbolówki głową trafia Bigott. Chwilę później Srok zagrywa piłkę na ósmy metr bramki gości. Ilanz ją przepuszcza a strzał Bizewskiego wyłapuje bramkarz Błyskawicy. Nadchodzi trzydziesta trzecia minuta meczu. Z rzutu wolnego piłkę w szesnastkę wrzuca Bizewski a głową pakuje ją do siatki Tomasz Bigott. W końcówce pierwszej odsłony sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystuje Srok.

Bardzo dobry występ naszego zespołu w pierwszej części gry. Prowadzimy 2:0 a mogło i powinno być wyżej. Po przerwie na boisku pojawia się czterech nowych zawodników (zmiany wymuszone). Trochę się tego obawialiśmy. Ku zaskoczeniu w pięćdziesiątej trzeciej minucie jest już 4:0 po dwóch bramkach Sylwestra Ilanz (asystują Szymański i Bonk). Do osiemdziesiątej minuty w tej części gry byliśmy lepszym zespołem.

W ostatnich dziesięciu minutach regulaminowego czasu gry oraz sześciu doliczonego coś się zacięło… a gra naszego zespołu to TRAGIKOMEDIA!!! Tracimy cztery bramki… z gatunku „piłkarska głupota”. Gole dla rywali padły po dwóch błędach indywidualnych, golu samobójczym i rzucie karnym po ewidentnym zagraniu ręką przez naszego defensora. Dodać trzeba, że dwie bramki tracimy w doliczonym czasie gry…

W dziewięćdziesiątej piątej minucie TRAGIKOMEDII CIĄG DALSZY… spóźniony za akcją Ilanz fauluje zawodnika gości, jak to ujęli sędziowie „rażący atak na nogi po gwizdku”. Na boisku robi się ogromne zamieszanie, i w efekcie posypały się czerwone kartki (Ilanz, Bonk i zawodnik gości Szymon Kulas). Trójka ta wyróżniała się w tych zawodach a teraz pewnie odpocznie od piłki przez kilka kolejek. Gdyby nie powyższe zamieszanie skończyłoby się prawdopodobnie na żółtej kartce dla falującego. Głupota.

Dziś debiut w naszym zespole zaliczyli Mateusz Oss i Jan Pawlina.

Sobota Konrad (M) - Smarzyński Filip, Formella Oskar, Marzejon Grzegorz (C), Bigott Tomasz (M) – Gappa Krzysztof, Bizewski Konrad (M), Doumbouya Mohamed „RINTO”, Szymański Przemysław - Ilanz Sylwester, Srok Przemysław (M)

Zmiany: 46’ Czyż Tymoteusz (M) za Doumbouya Mohamed „RINTO”, 46’ Bonk Błażej za Bizewski Konrad, 46’ Lawer Konrad (M) za Formella Oskar, 46’ Oss Mateusz za Srok Przemysław, 81’ Pawlina Jan (M) za Gappa Krzysztof

Nie zagrał: Ceynowa Mateusz

Żółte kartki: Doumbouya Mohamed „RINTO”, Gappa Krzysztof, Marzejon Grzegorz – Olszewski Mateusz, Bralczyk Dawid, Żelezik Filip, Darga Rafał, Kępczyński Oskar